• Access Bars Türkiye

Access Hakkında

En son güncellendiği tarih: 22 May 2020

Gary M. Douglas, tarafından ortaya çıkartılan bu uygulama sayesinde insanlar sahip oldukları zihin hareketlerini daha rahat yapabilmek ve bulundukları durumdan çok daha iyi noktalara ulaşabilmek için bir fırsat yakalamaktadır. 1 Ocak 1950 yılında ABD Midwest'te orta sınıf bir ailede dünyaya gelen ve Kaliforniya, San Diego'da büyümüş olan Gary Douglas, daha çocukluk yıllarında insan zihnine olan hayranlığını dile getirmeye ve bu konuda yeni şeyler öğrenmeye başlamıştır. İnsan zihnine olan tutkusu onu büyülemiş ve belkide bunun etkisiyle birlikte psikoloji okumaya karar vermiştir. Psikoloji bölümünü tamamladıktan sonra Kaliforniya, SantaBarbara'da oldukça farklı bir alan olan ve yine insan psikolojisiyle sürekli olarak ilgilendiği emlak sektörüne yönelmiştir. Bu alanda da oldukça başarılı bir kariyer oluşturan Douglas, daha sonra kendisini tamamen insanlara verebilme ve kendi düşüncelerini insanlarla paylaşarak onlarında rahatlamasına yardım etme arzusuyla adımlar atmaya başlamıştır.

Bu arzuyla başladığı hareket 1991 yılında Douglas'ı daha iyi bir yaşam konusunda işlevsel olan araçları geliştirmeye yönlendirmiş ve o da bu öğretiyi Access Consciousness (Bilince Erişim) etiketi ile harmanlamıştır. Ortaya koyduğu bu akım sayesinde oldukça faydalı işler yapan Douglas'ın öğretileri günümüzde 170'den fazla ülkeye yayılmış ve 30'dan fazla dile tercüme edilmiştir. Şuanda birçok meslek gurubundan insanın kullandığı bu öğretiler sayesinde insan zihninin temizlenmesi sağlanarak daha güzel bir hayatın ortaya çıkması amaçlanmaktadır. Genellikle bakıldığında accessbars öğretisini en fazla kullanan melek gurupları şunlardır;

 • Kurumsal yöneticiler

 • Öğretmenler

 • Psikologlar

 • Yaşam koçları

 • Kayropraktör

 • Doğal şifacılar


Access Bars Hakkında

Access bars, kısaca tanımlamak gerekirse "Barlara erişim" demektir. Orijinal adı "Access thebars" olmakla birlikte “Access” öğretisinin bir alt dalı olarak tanımlanmaktadır. Access bars, tüm hayatımızı dönüştürmeye yardımcı olan bilinçaltıresetleme uygulamasıdır. Tüm insanların kafasında 32 tane bar, yani diğer adıyla istasyon bulunmaktadır ve bu istasyonlar bizim çöplerimizin biriktiği yerlerdir. Sadece çöplerin değil tüm hayatımızı yöneten inançların biriktiği yerler ama burada bir süre sonra çöpler birikiyor.

Access bars uygulama amacı ise tam olarak buralarda biriken çöplerden kurtulmaktır. Bu sayede insan zihni tam anlamıyla rahatlayarak zihinsel olarak oldukça büyük bir rahatlama elde edilmiş olacaktır. Bu durum sadece zihinsel olarak değil aynı zamanda büyük bir etki ortaya koyarak bedensel rahatlamayı da beraberinde getirecektir. Öyle ki insan zihnen kendini yenilediği gibi aynı zamanda bedenen de bir rahatlama elde edeceği için hayat kalitesinde gözle görülür bir gelişme olacaktır. Bu sayede yaşama sevinci elde ederken aynı zamanda daha mutlu birisi haline gelecektir.


Access Bars Terapisi Nasıl Uygulanır?

Access barsterapisi, insan zihnine doğrudan etki etmeye yarayan bir uygulamadır.Bu çalışmanın sadece kafamızda ki belirli noktalara yapılması gerekmektedir ve bu noktaların yerleri çok iyi bir şekilde bilinmelidir. Burada kafanın belirli noktalarına belirli dokunuşlar yaparak çöplerin boşaltılması sağlanıyor. Bu sayede kafa boşalıyor ve zihinsel bir rahatlama elde ediliyor.

Bu uygulamayı mutlaka bu alanda uzman birisinin yapıyor olması gerekmektedir. Kafada bulunan 32 bar noktasının yerlerinin iyi bilinmesi ve bu noktalara yapılacak olan dokunuşların nasıl yapılması gerektiği konusunda yeterince bilgisi olmayan birisinin yaptığı uygulama başarılı sonuçlanmayacaktır.


Access Bars Terapisinin Faydaları

Access bilinçaltı temizlemeterapisi oldukça faydalı bir uygulamadır. Özellikle ruhsal dinginlik sağlarken aynı zamanda yaşam kalitesinin de artmasında oldukça etkilidir. İnsan zihninde bir boşanmaya yardımcı olduğundan dolayı mutlu, umutlu ve sevgi dolu bir yaşama sahip olurken aynı zamanda yaşam kalitesinde gözle görülür değişikler yaşamanıza yardımcı olacaktır. Bu durum aynı zamanda fiziksel olarak da sizi olumlu bir şekilde etkileyecektir. Access barsterapisinin başlıca faydaları şunlardır;

 • Gerilimi yok eder: Özellikle zihinde oluşan gerilimi yok eder ve bu sayede hem zihinde ki hem de bedende ki gerilim ortadan kaldırılmış olur.

 • Stresi azaltır: Stres, günlük yaşam başta olmak üzere birçok noktada insan sağlığını olumsuz etkileyen bir etmendir. Yapılan uygulama sayesinde özellikle günlük hayatın getirdiği stresin azaltılmasına yardımcı olur.

 • Üzüntüleri giderir: Üzüntü, insan sağlığını olumsuz etkilemekle birlikte bu olumsuzluğun çevrenizde ki insanlara da yansıması olacaktır. Uygulama sayesinde hem bu olumsuzluktan kurtulacak hem de çevrenizde ki insanların mutsuz olmamaları adına önemli bir adım atmış olacaksınız.

 • Öfke eğilimlerini azaltır: Aşırı kızgınlık ve öfke, birçok sorunun ortaya çıkmasında etkilidir. Bu dürtüleri kontrol etmek ve zihnimizde ki bu olumsuz duyguları atmamızda yardımcı olur.

 • Hareket kısıtlılığını ortadan kaldırır: Hareket kısıtlılığı semptomlarını ortadan kaldırır. Bu durum özellikle öfkenin ortaya çıkardığı tükenmişlik gibi olumsuz durumların ortaya çıkardığı ve vücudumuzda oluşturduğu blokajlar çözer. Sebebi biliniyor ya da bilinmiyor olsun tüm ağrı,kramp,hareket kısıtlılığı semptomlarını ortadan kaldırır.

 • Dengeli olmada yardımcı olur: Duygusal iniş ve çıkışları çok fazla yaşayan insanlarda dengeli olma konusunda oldukça etkilidir. Bu uygulama sayesinde daha dengeli olmanız sağlanacaktır.

 • Psikosomatik rahatsızlıkları azaltır: Özellikle psikolojik durum bozukluğunda ortaya çıkan psikosomatik rahatsızlıkların azaltılmasında oldukça etkilidir:

 1. Ağrı semptomları

 2. Gastrointestinalsemptomlar (ağız kuruluğu, tükürük artışı, dudak, dil ve ağızda ağrı, ağız kokusu, asit reflü, odifonaji, disfaji, göğüs ağrısı)

 3. Cinsel semptomlar

 4. Psödonörolojiksemptomlar (denge bozukluğu, yutma güçlüğü, güçsüzlük)

 • Depresyonu ortadan kaldırır: Depresyonun etkisini azaltarak ortadan kaldırılması konusunda yardımcı olur.

 • Endişeleri yok eder: Korku, fobi ve endişelerinizin ortadan kaldırılması konusunda oldukça etkilidir.

 • Yaşlanmayı geciktirir: Zihinsel olarak etkilerinin bir tetiklemesi sonucunda insan bedeninde gözle görülür değişikliklerin ortaya çıkmasında yardımcı olur. Özellikle yaşlandırmayı geciktirdiği bilinmektedir.

 • Kafa içi konuşmalardan kurtarır: Kafanızın içinde sürekli olarak konuşup duran ve sizi olumsuzluğa sevk eden gereksiz düşünce konuşmalarını susturmada etkilidir.

 • Huzura kavuşturur: Tüm olumsuz düşünceleri sizden alarak daha huzurlu ve mutlu bir yaşantı içinde olmanızı sağlar.

 • Çocuk ve gençlerde etkilidir: Çocuk ve genç bireylerde özellikle de sınav öncesi ortaya çıkmakta olan sıkıntı ve endişelerin ortadan kaybolmasına yardımcı olur.

 • Kabullenme duygusu sağlar: Kendiniz ve çevrenizde bulunan insanlar için zihninizde daha geniş bir kabullenme ortamı oluşturmanız noktasında yardımcı olur. Bu kabullenme duygusu sayesinde ilişkilerde düzelme sağlanır.

 • Kısıtlamaları ortadan kaldırır: Kendiniz için ortaya çıkardığınız kısıtlamaları ortadan kaldırır. Bu sayede hayatınızın geri kalanında daha fazla olasılığı değerlendirmeniz söz konusu olacaktır. Özellikle karşılaştığınız fırsatları değerlendirme konusunda yeni kapıların açılmasını sağlar.

 • Yıpranmayı azaltır: Uygulama sayesinde enerjinizde artış yaşanırken aynı zamanda yıpranmanın da azaldığını görürsünüz.

 • Kötü düşüncelerden uzaklaştırır:Yıkıcı düşünceleri kökünden söküp atarken zihninizde ki kötü düşüncelerin uzaklaşmasında yardımcı olur.

 • Enerji verir: Uygulama sayesinde deşarj olurken aynı zamanda rahatlamış olacaksınız. Bu da daha enerjik hissetmenizi sağlayacaktır.

 • Kolay hamilelik süresi sağlar:Hamilelik süreci oldukça zor bir dönem olarak bilinmektedir. Uygulama sayesinde bu sürecin iyi bir şekilde yönetilmesi sağlanırken aynı zamanda kolay, rahat ve sakin doğum sağlar.
41 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2019 Tüm hakları saklıdır.