• Access Bars Türkiye

Kişisel Gelişim Koçu

En son güncellendiği tarih: 22 May 2020

Kişisel gelişim koçluk hizmeti, özellikle son dönemlerde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanan bir yöntemdir. Özellikle dünyanın birçok yerinde yaygın bir şekilde kullanılmakla birlikte ülkemizde de hızla yayılma eğilimi göstermektedir. İnsanların bulundukları durumdan memnun olmamaları halinde, kişisel gelişim koçlarından yardım alarak sorunlarıyla başa çıkmayı başarmaktadır. Öyle ki bulundukları olumsuz durumdan hızlı bir şekilde çıkabilmelerinin tek yolu olarak bu yöntemi kullanabileceklerdir. Birçok kişi bu durumdan gerekli desteği almadan çıkmaya çalışmış fakat herhangi bir sonuç elde etmesi mümkün olmamıştır.

Kişisel gelişim koçu, verdiği hizmet sayesinde kişinin performansını arttırarak normalde yapmadıkları ya da yapamadıkları sıra dışı sonuçları elde etmeleri konusunda yardımcı olmaktadır. Aslında baktığınız zaman hiçbir kişisel gelişim koçunun, sizin yapamadığınız ya da yapamayacağınız bir şeyi yaptırması mümkün değildir. Özellikle ilk olarak bunu bilmeniz gerekmektedir. Unutmayın ki ne kadar başarılı olursa olsun hiçbir kişisel gelişim koçu, normal şartlarda sizin yapamayacağınız bir şeyi yaptıramayacaktır. Burada aslında çok ince bir çizgi vardır. kişisel gelişim koçu sizin normalde yapabileceğiniz şeyleri yapmanıza yardımcı olur. Diğer bir deyişle buna sizi inandırır. Aslında yapabileceğiniz fakat nasıl yapacağınız konusunda hiçbir fikrinizin olmadığı durumları size açıklayarak, nasıl yapılacağı ile ilgili olarak yol gösterir. Bu sayede yapamayacağınızı düşündüğünüz şeyin aslında o kadar da zor olmadığını anlamanıza yardımcı olur.


kişisel gelişim koçu

sayesinde hangi anlamda olursa olsun ulaşmak istediğiniz hedefe ulaşmanız için planlı bir şekilde başarı sağlamanız noktasında yardımcı olacaktır. Bu noktada var olan potansiyelinizin ortaya çıkartılması noktasında adımlar atmaktadır. Öyle ki, kendinize olan inancınızı, güveninizi, sevginizi ve saygınızı yükselterek daha sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olmaktadır. Kişisel gelişim koçu ile çalışmaya başladıktan hemen sonra özellikle motivasyon noktasında yaşadığınız değişimler, gözle görülebilir bir hale gelecektir. Bu sayede performansınızda yükseliş gözlemlenirken aynı zamanda verimliliğin de ciddi manada ilerlediğini fark edeceksiniz. Bu sayede sorumluluklarınız noktasında daha ciddi adımlar atacak ve yaşamınız içinde daha aktif bir rol oynamaya başlamış olacaksınız. Bu da sizi hem daha mutlu hem de daha hedefe odaklı bir şekilde çalışan bir kişiliğe dönüştürecektir.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2019 Tüm hakları saklıdır.