• Access Bars Türkiye

Reiki Meditasyon

En son güncellendiği tarih: 22 May 2020

Reiki meditasyon, doğal yollar kullanılarak şifa bulmanıza yardımcı olan bir meditasyon yöntemidir. "Rei" ve "Ki" kelimelerinin yan yana gelmesiyle meydana gelir ve dilimizde ki karşılığı yani "Her yerde var olan" ve "ruhsal yaşam enerjisi" şeklinde çevrilmektedir. Genel olarak ele alındığında ise reiki kelime anlamı olarak "Evrensel Yaşam Enerjisi" olarak tercüme edilmiştir. İlk olarak 19. yüzyılın son dönemlerine doğru Japonya'da uygulanmaya başlanmıştır. İlk uygulanmasının sonrasında oldukça hızlı bir şekilde dünya genelinde yayılmıştır. Bu yayılım hızının en büyük nedeni ise reiki meditasyonun herhangi bir dine ya da inanç sistemiyle alakalı olamamasıdır. Bundan dolayı her dinden ve her inanç sisteminden insan tarafından kolaylıkla kabul görmeyi başarmıştır.

Reiki Meditasyon uygulamasının ilk defa klinik olarak uygulanma zamanı 1922 yılına denk gelmektedir. Usui tarafından Tokyo'da kurulan bu klinikte insanlara şifa dağıtılmaya başlanmıştır. Usui, bir yandan kliniğe gelen insanlara reiki meditasyon tekniğini uygularken diğer taraftan bu öğretinin başkaları tarafından da öğrenilmesine yardımcı olmaya devam etmiştir. Reiki meditasyon tekniği için 1923 yılında Tokyo'da gerçekleşmiş olan ve bölgede oldukça etkili hissedilen Kanto depremi bir dönüm noktası olmuştur. Afetin yaşandığı alana hızla gelen ve yardım çalışmalarına katılan Usui, insanlar tarafından tanınmaya ve aynı zamanda uyguladığı tekniğinin de öğrenilmeye başladığını söyleyebiliriz. Bu aşamadan sonra hızla yayılan reiki meditasyon tekniği, dünya genelinde kabul görmüş ve arka arkaya yeni klinikler açılmaya başlanmıştır.

Reikinin Yan Etkisi Var Mı?

Reiki uygulaması tam anlamıyla doğal bir tedavi uygulamasıdır. Bu noktada herhangi bir olumsuz durum oluşmamakla birlikte yan etki görülme olasılığı da bulunmamaktadır. Ayrıca reiki meditasyon uygulaması sırasında herhangi bir ilaç veya benzeri bir unsur alınmadığından dolayı yan etkinin ortaya çıkma olasılığı da bulunmamaktadır. Bundan dolayı herkese kolaylıkla uygulanabilecek ve herhangi bir sorunun ortaya çıkmaması sağlanacak bir meditasyon yöntemidir. Bununla birlikte bazı psikolojik sorunları bulunan ya da daha önce ciddi depresyon sıkıntılarına muzdarip olan kişilerde sorun oluşabilmektedir. Bununla birlikte bu durumlarda da herhangi bir sorun yaşanması oldukça düşük bir ihtimaldir.

reiki meditasyon

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2019 Tüm hakları saklıdır.