• Access Bars Türkiye

Sağlıklı Yaşam Koçu

Sağlıklı yaşam koçu son dönemlerde ülkemizde yoğun bir talep gören yaşam koçluğu, birçok anlamda hala yanlış anlaşılan çalışmaların başındadır. Özellikle Türkiye'de "Akıl hocası" olarak düşünülmekle birlikte aslında yanlış bir anlayışa sahiptir. İlk olarak şunu bilmelisiniz ki hiçbir sağlıklı yaşam koçu sizin yapmanız gereken bir şeyi yapamaz ya da yapamadığınız bir şeyi yapmanız noktasında yardımcı olamaz. Sağlıklı yaşam koçu aynı zamanda sizin yapmanı gereken işleri de yapmaz. Bu durum yanlış anlaşıldığı için birçok kişi sağlıklı yaşam koçu konusunda hatalı bir düşünce yapısına sahip olabilmektedir.

Sağlıklı yaşam koçu, aslında zaten sizin yapabileceğiniz fakat yapabileceğinize inanmadığınız ya da nasıl yapabileceğinizi bilemediğiniz konularda yardımcı olabilecektir. Hiçbir sağlıklı yaşam koçu sizin zaten yapamıyor olduğunuz bir konuda size yardımcı olamayacaktır. Unutmayın ki yaşam koçlarının herhangi bir üstün gücü ya da tesiri olmayacaktır. Sadece sizi yapmak istediğiniz şeye iyi bir şekilde kanalize etmeye yardımcı olarak, sorunlarla başa çıkmanız konusunda yardımcı olabilecektir. Özellikle bu konularda belirli tekniklere sahip olduğu ve bu teknikleri nasıl uygulayabileceğini bildiğinden dolayı, sizin için bir kurtarıcı güç rolü oynayabilecektir.

Sağlıklı yaşam koçunun size karşı başarılı olma durumu, aslında anlaşma sağladığınız yaşam koçunun tecrübeleriyle doğrudan alakalıdır. Özellikle referanslarını inceleyerek karar vermeniz durumunda oldukça başarılı sonuçlar almanız mümkün olacaktır. Bundan dolayı anlaşma sağlamadan önce mutlaka referanslarını incelemelisiniz ve sizin karşılaştığınız sorunlarla ilgili daha önce çalıştığı konuları inceleyerek karar verme aşamasına geçebilirsiniz. Sağlıklı yaşam koçuyla anlaşma sağladıktan sonra ilk iş olarak sizin bulunduğunuz durumu analiz edecektir. Bu analiz neticesinde neler yapılabileceği konusunda size görüş bildirerek yapılacakları anlatacaktır.

Özellikle kendinizi sınırlandıran ve aslında yapabileceğiniz fakat bir türlü yapabileceğinize inanamadığınız inançlarınızı ve karşı karşıya kalmak durumunda olduğunuz diğer potansiyel zorlukları tespit edecektir. Bu tespitin sonrasında hayatınızdan bu sorunları çıkarmak ve daha iyi sonuçlar elde edebileceğiniz bir eylem planı tasarlayarak, gelişmeniz ve yapamayacağınızı düşündüğünüz konuları yapabileceğinizi sağlayarak daha kaliteli bir yaşam sürmenize yardımcı olur. Bu durum sorunlarınıza karşı çözüm bulmanızı sağlarken aynı zamanda daha sağlıklı bir yaşam sürmenizin de önünü açmış olacaktır.

sağlıklı yaşam koçu

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2019 Tüm hakları saklıdır.