• Access Bars Türkiye

Theta Healing

En son güncellendiği tarih: 30 Nis 2020

Theta healing, hayatınızda köklü değişikler yapmanıza ve daha olumlu bir düşüne biçimine sahip olmanıza yardımcı olan bir meditasyon yöntemidir. Özellikle zihin dünyanızda ki negatif düşüncelerden kurtulmanıza ve daha enerjik bir yapıya sahip olmanıza yardımcı olur. Yaptığınız bu uygulama sayesinde düşünce dünyanızın derinliklerine dalarken aynı zamanda yeteneklerinizi ve başarılarınızı yeniden keşfetme ayrıcalığını da elde etmiş olacaksınız. Özellikle de hayatınızı kısıtlamanıza, mutluluğunuza engel olan durumlara ve negatif düşüncelerden kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Bu sayede farkındalığa sahip olurken aynı zamanda hayat felsefenize yeni bir bakış açısı kazandıracaktır.

Theta healing tekniğinin ilk kurucusu ViannaStibal'dır. 12 Ocak 1963 yılında dünyaya gelen Stibal'a 1995 yılında 32 yaşındayken kanser teşhisi konmuştur. Aslında bakıldığında hem kendi hayatını hem de tüm dünyada birçok insanın hayatını değiştirecek gelişmelerde bu aşamadan sonra ortaya çıkmaya başlamıştır. ViannaStibal, ayağında oluşan bu kanser için tüm tedavi uygulamalarını denemeye başlar fakat bir türlü bir çözüm bulamaz. Bu aşamadan sonra dua ve düşünce yoluyla kendini tedavi etmeye başlar. Bu yöntemle oldukça iyi gelişmeler elde eder ve sonuçta kanseri bu yöntemle yenmeyi başarır. Sadece bununla da kalmayıp aynı zamanda bu öğretiyi başkalarında da uygulamayı denemiştir. Aynı olumlu sonucu başkaları üzerinde de görünce bu yöntemi başkalarına da öğretilebileceğini fark etmiştir.

Bunun sonrasında bir kitap yazarak bu öğretinin herkes tarafından bilinmesini sağlarken aynı zamanda seminerler düzenlemeye başlamıştır. Bununla birlikte ayrıca eğitimlerde vererek bu konuda insanların başkalarına daha faydalı olabilmesine yardımcı olmuştur. ViannaStibal ayrıca felsefe ve ruhsal meditasyon eğitimleri olan bir öğretmen ve yazar olarak tanınmaktadır. Başta Theta Healing- Hastalıklar ve Rahatsızlıklar kitabı başta olmak üzere Theta Healing Ritim, Theta Healing Sıra Dışı Enerji Yaklaşımına Giriş, İleri Theta Healing gibi farklı kitaplara imza atarak büyük bir başarı elde etmiştir. Günümüzde Amerika'da kurduğu "Think Enstitü" adında bir enstitü sayesinde insanlara gerekli eğitimleri vermektedir. Ayrıca bazı dönemlerde Dubai, Rusya gibi ülkeler başta olmak üzere birçok ülkeye giderek eğitim vermektedir.


Theta Healing Tekniği Nedir?

Theta Healing tekniği ruh, beden, zihin gelişimine yönelik meditasyon alıştırmalarına dayanan spirutüel yani ruhsal bir felsefedir. Theta Healing kelimesi "Theta Şifası" şeklinde kullanılmaktadır. Theta, ismini Theta beyin dalgalarından alır. Genellikle bu beyin dalgaları farklı boyutlarda iken ortaya çıkar. Theta Healing uygulanırken belirli tekniklerin biliniyor olması gerekmektedir. Bu teknikler aynı zamanda uzman birisinden öğrenilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte bu tekniklerin öğrenilmesi tam olarak uygulanma aşamasında faydalı olacağı anlamına gelmemelidir. Özellikle bu teknikleri bilseniz de spirutüel yani ruhsal yönlerinizi de kullanmanız gerekmektedir.

Theta Healing, iyileşme için alternatif meditasyon yöntemi olarak bilinmektedir. Theta Healing'i diğer meditasyon yöntemlerinden ayrı tutmak gerekir. Çünkü bu teknikte beyin dalgalarımızdan biri olan teta frekansıyla çalışılıyor olmamız gerekmektedir. Teta frekans dalgası alfa, beta, delta ve gama dalgaları gibi bilinen bir dalgadır. Bu durum uyku ile uyanıklık arasında ki hassas noktaya işaret etmektedir. Tam olarak derin uyku haline geçmeden bir önceki an olarak ifade edilebilir. Bu aynı zamanda bilinçaltı temizliği yaparak daha olumlu bir düşünceye ve daha yaşama sevinci olan bir insana dönüşmenize yardımcı olacaktır.


Theta Bilinçaltı Temizliği

Theta bilinçaltı temizliği uygulanırken, özellikle uygulanan kişinin ruhsal olarak buna hazır olması gerekmektedir. Bununla birlikte tekniği uygulayacak olan kişi de tam anlamıyla işe ruhunu vermiş olmalıdır. Theta Healingmeditasyon yönteminde ilk olarak uygulama yapılacak olan kişinin inançları 4 kademede düzenlenmektedir. bu 4 kademe şunlardır;

 1. Tarih seviyesi

 2. Genetik seviyesi

 3. Ruh seviyesi

 4. Çekirdek seviyesi

1- Tarih Seviyesi: Bu seviyelerden en önemlisi tarih seviyesi olarak bilinmektedir. Bu seviyede geçmişe ait tüm detaylar yer almaktadır. Özellikle hatıralar, yaşanmışlıklar, olaylar, tecrübeler gibi aslında genetik hafıza ile alakalı olan konuları ele içermektedir. Tarih seviyesinde hatıralar aura düzeyinde tutulmaktadır.

2- Genetik Seviyesi: Ana temel olarak genlerimizi ele alan seviye ise genetik seviyedir. Bu genetik seviyede atalarımızdan bize kadar gelen genler söz konusu olmaktadır. DNA faktörünün değerlendirildiğini söyleyebiliriz.

3- Ruh Seviyesi: Burada söz konusu olan seviye kişinin tüm varlığı ile alakalıdır. Bu yöntem, kişinin kalp seviyesinden başlanarak dışa doğru çekilmesi ile gerçekleştirilir.

4- Çekirdek Seviyesi: Çekirdek seviye, kişinin şuana kadar öğrendikleri her şeyi kapsamaktadır. Özellikle çocukluktan bu yana öğrenilen, kabul edilenler ve inançlar incelenmekte ve ayrıntıları ele alınmaktadır.

Theta healing bilinçaltı terapisi sıradan terapilerden oldukça farklıdır. Bu terapi sayesinde insanın zihnen rahatlığa ermesi sağlanırken aynı zamanda bu rahatlıkla birlikte beden sağlığının da iyileşmesine yardımcı olunmaktadır. Theta healing bilinçaltı temizliği aynı zamanda insanın zihnen güçlü bir pozisyona taşımaktadır. Bu sayede iç dünyasında bulunan tüm kötü etkenlerden kurtularak, geleceğe daha umutla bakan bir kişiliğe sahip olması sağlanmaktadır.

Özellikle geleceğe dair kuşkuları olan, çeşitli fobileriyle uğraşan ve gelecekle ilgili herhangi bir umudu ya da planı olmayan insanların bu teknik sayesinde daha olumlu düşünmeye aşladığını ve gelecekle ilgili yeni planlar yaptığını söyleyebiliriz. Bu sayede yeni bir gelecek düşüncesine sahip olan kişi aynı zamanda tüm zihin yapısında da büyük ve köklü değişimlerin altına da imza atmış olacaktır. Bu durum aynı zamanda zihnin iyileşmesine etki ederken ayrıca bedensel olarak da iyi bir durma ulaşılması sağlanmış olmaktadır.


Theta Healing ile Zayıflama

Theta healing ile zayıflama uygulaması, özellikle insanların bir nevi kalıplaşmış olan düşüncelerden sıyrılmasını sağladıktan sonra zayıflamasının daha kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktır. Bilinçaltımızda bulunan birçok olumsuz düşüne aynı zamanda sağlıklı bir şekilde kilo vermemizi engellerken aynı zamanda yapılan tüm değişimlere rağmen zayıflanamadığı anlaşılmaktadır. Bu düşüncelerden bazıları şunlardır;

 • Kilo vermek çok zor

 • Ne içsem ne yesem yarıyor

 • Kiloluyken güvendeyim

 • Kilo vermek için çok uğraşmalıyım

 • Yemeden duramam

 • Babama / Anneme çekmişim

 • Çocukluğum yüzünden bu haldeyim

 • Güçsüzüm iradem zayıf

 • Ekmeksiz karnım doymaz

Theta healing ile zayıflama uygulaması ile zihninizde oluşan bu olumsuz kalıplaşmış düşüncelerden kurtulduğunuz için zayıflama konusunda da büyük gelişmeler yaşamış olacaktır. Özellikle de uzun uğraşlarına rağmen zayıflamayı başaramamış olan ya da bir türlü zayıflamaya karar veremeyen kişiler için oldukça etkili bir uygulama olarak bilinmektedir. Bu uygulama ile olumsuz düşüncelerden kurtulacağınız için zayıflamaya karar vermekte zorlanmayacaksınız. Ayrıca uzun uğraşlarınıza rağmen dilediğiniz kadar kilo veremiyorsanız da bu sorundan kurtulmuş olacağınız için oldukça başarılı adımlar atacaksınız.


Theta Healing Alan Temizliği

Theta healing alan temizliği, özellikle enerji alanınızın temizlenmesi için gerçekleştirilen uygulamadır. Ev ve iş yeri gibi yaşamsal aktivitelerinize devam ettiğiniz alanlarda oluşan negatif enerjilerin temizlenmesiyle oluşturulan olumlu durumdur. Özellikle insanların kendisini kötü hissettiği ya da bulundukları alanda mutsuz oldukları dönemlerde uygulanması gereken ve bu uygulamanın belirli periyotlarla yapılmasının oldukça yerinde olacağı ifade edilmektedir.

19 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2019 Tüm hakları saklıdır.