• Access Bars Türkiye

Yaşam Koçu Fiyatları

Yaşam koçu, ülkemizde oldukça yanlış bilinen kavramlardan birisidir. Türkiye'de "Yaşam koçu" denildiğinde ilk olarak "Akıl veren kişi" olarak anlaşılmaktadır. Aslında bakıldığında yaşam koçluğunda "Akıl verme" diye bir kavram yoktur. Bunun en büyük nedeni ise, sizin karşı karşıya kaldığınız bir sorun ile ilgili olarak başkasının vereceği akılla bu sorunun üstesinden gelebilme şansınız yoktur. Bu tür bir sorunla başa çıkabilmenizin tek yolu, sorunla yaşayan insanlar olarak kendi sorunlarınıza çözüm bulmanızdır. Bundan dolayı profesyonel yaşam koçları akıl vermek değil, insanlara farkındalık oluşturarak kendi yollarını nasıl bulabilecekleri açıklamaktadır.

Yaşam koçu, özellikle bu konuda gerekli adımları atmanızı ve hayatınızda yapmanız gereken değişikliklere işaret ederek, gerçek manada kaliteli bir hayat yaşayabilmenize yardımcı olmaktadır. Bu sayede günlük hayatınızda başlayan değişim süreci tüm hayatınızı etkisi altına alarak sizi başladığınız ilk günden oldukça farklı bir noktaya taşıyacaktır. Bu sayede hem yaşam kaliteniz artmış olacak hem de hedefinize hızla ilerlediğiniz için hayatınızdan keyif almaya başlayacaksınız. Burada en önemli nokta ise, daha önce yapamayacağınıza inandığınız her şeyi rahatlıkla yapabiliyor olduğunuzun farkına varmanız olacaktır. Yaşam koçu size sihirli bir dokunuş yapmayacak ya da üstün güçlerinizi ortaya çıkarmanız konusunda size yardımcı olmayacaktır. Yaşam koçu, zaten sizde olan ama farkında olmadığınız özelliklerinizi fark etmeniz konusunda size yol gösterecektir. Bu sayede siz, aslında zaten yapabiliyor olduğunuz şeye inanarak daha sağlam adımlarla ilerlemeye başlayacaksınız.

Yaşam Koçu Fiyatları Ne Kadar?

Yaşam koçu fiyatları, belirli bir kritere göre belirlenemediğinden dolayı bir fiyat aralığı söylemek oldukça zordur. Her yaşam koçu kendi bilgi ve becerisine göre fiyatlandırma yapacaktır. Özellikle referansı olan ve bu işte çok başarılı sonuçlar almış bir yaşam koçu ile bu işe yeni başlayan ve henüz ilk çalışmalarını yapan birisinin fiyat aralığı bir olmayacaktır. Bununla birlikte özellikle yaşam koçu ile çalışmaya başlarken referanslarına dikkat etmelisiniz. Daha önce yaptığı çalışmaları ve bu çalışmalarda elde ettiği başarıları değerlendirerek size karşı sunacağı olanakları anlamaya çalışarak kararınızı bu şekilde vermelisiniz.Yaşam Koçu Fiyatları


2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

© 2019 Tüm hakları saklıdır.