Reiki nedir?

Reiki Nedir?

Reiki Nasıl Uygulanır?

Reiki nedir?, bir frekans ve "Ruhsal Şifa Tekniği" olarak kullanılan bir uygulamadır. Reiki nedir kelimesi "Rei" yani "Her yerde var olan" ve "Ki" yani "ruhsal yaşam enerjisi" kelimelerinin birleşmesiyle ortaya çıkmıştır. Batıya ise "Evrensel Yaşam Enerjisi" olarak tercüme edilmiştir. Bununla birlikte "yüce kaynağın bilincini taşıyan, ruhsal amaçla çalışan yaşam gücü enerjisi" olarak açıklanması daha anlaşılır olacaktır.

Reiki nedir, Japonya'da 19. yy'ın sonlarında ortaya çıkmış olan bir uygulamadır. Reiki nedir'nin herhangi bir dine veya inanç sistemine dair olmaması aynı zamanda herkes tarafından kullanılabilir olmasının da önünü açmıştır. Ayrıca uygulamasının kolay olması ve herhangi bir zararının söz konusu olmaması sayesinde hızlı bir şekilde yayılmaya başlamıştır.

19. yy'ın sonlarında Japon bir Budist olan Dr. Mikao Usui tarafından ortaya çıkarılmış bu yöntemin asıl kaynağının Tibet olduğu düşünülmektedir. Ortaya çıktığı ilk andan itibaren bir şifa yöntemi olarak kullanılmaya devam etmektedir. Şifa yöntemini ortaya çıkartan Dr. Mikao Usui'nin hayatını kaybetmesinin ardında mezarına yazılan bilgilere göre, Reiki'nin temelini oluşturduğu ileri sürülen enerji, Mikao Usui'ye Kurama Dağı'nda 21 günlüğüne inzivaya çekildiğinde gelmiştir.

1922 yılında Usui, bulduğu bu yöntemi uygulamak ve insanlara şifa vermek için Tokyo'da ilk kliniğini açmıştır. Usui, bu klinikte insanlara sağlıklarını kazanmalarında yardım ederken aynı zamanda başkalarına da bu yöntemi öğretmeye başlamıştır. Bundan 1 yıl sonra yani 1923 yılında Tokyo'da yaşanan Kanto depremi sonrasında bölgede ki yardım çalışmalarına yardımcı olmuş ve bu alanlarda yeni klinikler kurarak insanların sağlıklarına kavuşmasında yardımcı olmuştur. Bu çalışma aynı zamanda Reiki nedir sisteminin tanınmasında ve uygulanmasında oldukça etkili olmuştur.

Reiki nedir Yöntemi

 İnsan bedeninde ortaya çıkan tüm olumsuz durumlar için kullanılabilmektedir. Ortaya çıkan fiziksel, zihinsel ya da duygusal olarak ortaya çıkan sıkıntılara karşı kullanılan bu yöntem sayesinde insanların daha sağlıklı bir yapıya kavuşması sağlanmaktadır.

Reiki nedir inancına göre kişinin bedeninde ortaya çıkan enerji dengesizliklerini ve negatif enerji blokajlarını çözebilmek için yeterli düzeyde olmayan ya da eksik olarak ortaya çıkan kendi enerji bedende dengeleme işlemi için kullanarak, tamamlayarak ve bilinç değişikliği sistemi kullanılarak ruhsal - fiziksel anlamlarda iyileşme sürecine girme yolunu açmaktadır. Bu uygulamada oldukça ciddi olumlu sonuçların ortaya çıktığı bilinmektedir. Bu konuda yapılan laboratuvar deneylerinde Reiki nedir uygulanan kişilerde iyileşmeler gözlemlendiği belirlenmiştir.

Bununla birlikte birçok ciddi rahatsızlıklarda görülen tedaviye ek olarak da kullanılabilmektedir. Bununla ilgili olarak da birçok faydasının olduğu ortaya çıkartılmış olan bir yöntemdir. Özellikle sağlık ve kişisel gelişim konularında kişiye fayda sağlarken aynı zamanda negatif enerjilerden kurtularak bedenin ihtiyacı olan pozitif enerjinin elde edilmesi konusunda oldukça büyük faydaları olmaktadır.

Reiki nedir Ruhsal Şifa Tekniği, günümüzde tüm dünyada uygulana bir yöntemdir. Aynı zamanda 2 milyondan fazla insan tarafından uygulandığı bilinmektedir. Aynı zamanda dünyanın çeşitli bölgelerinde birçok hastane tarafından tamamlayıcı bir tedavi yöntemi olarak uygulamaktadır.

Bir kişinin Reiki uygulayıcısı olabilmesi için bir Reiki Master'ının öğrencisi olması ve ondan yeteneğini kendisine transfer etmesiyle olabilmektedir. Daha anlaşılır bir şekilde el almasıyla olabilecek bir yöntem olarak kabul edilmektedir.

Reiki uygulayıcısı olmak isteyen kişinin ilk olarak 1 ya da 2 gün süren Reiki eğitim seminerine katılması gerekmektedir. Bu eğitim semineri kısa süreli olmakla birlikte oldukça etkili ve öğreticidir. Bu seminerde kişiye 3 farklı bilgi verilmektedir. Bunlar;

 1. Enerji

 2. Enerjinin çalışma sistemi

 3. Reiki ile ilgili teorik bilgi

Reiki uygulayıcısı olmayı başaran kişiler bu şifa yöntemini başkalarına da uygulamaya başlar. Bu uygulamalar genellikle seanslar şeklinde yapılmaktadır. Sıradan bir Reiki seansı ortalama 20 ile 90 dakika arasında gerçekleşmektedir. Randevuya ilk geldiğinizde uygulayıcı ile kısa bir sohbet yaparsınız ve ona durumunuz hakkında genel bilgiler verirsiniz.

İçinde bulunduğunuz durumu beklentilerinizi ve sorunlarınızı dile getirerek ona kendinizi tanıtırsınız. Ayrıca vücudunuzda hassas olan ya da herhangi bir yara olan bölge varsa bunu da uygulayıcıya iletirsiniz. Bu kısa bilgilenme süresi boyunca uygulayıcı sizinle zihinsel olarak yakınlık kurarken aynı zamanda yapması gerekenler hakkında da genel bilgileri elde etmiş olacaktır. Sonrasında ise şifa yöntemini uygulamaya başlayacaktır.

Bunun için sizden tedavi masasına veya mat üzerine uzanmanızı isteyecektir. Bu sırada odada arka planda hafif ve rahatlatıcı bir müzik uygulamaya eşlik edecektir. Bununla birlikte konuşma olmamaktadır. Sadece kendinizi daha rahat hissettirecek bir şey varsa paylaşabilirsiniz.

Reiki uygulaması sırasında uygulayıcı ellerini vücudunuzun üzerinde hareket ettirecektir. Hafif dokunuşlar yapabileceği gibi hiç dokunmadan yaklaştırarak da tedaviyi uygulamaktadır. Bu sırada bedeninizde sıcaklık ya da karıncalanma hissetmeniz mümkündür. Bu his sırasında bazı kişiler çeşitli resimler ya da anılar gördüğünü ifade edebilmektedir fakat siz bu duruma çok fazla anlam yüklemeden geçip gitmesine izin verin. Bununla birlikte ilk seansın sonrasında yapılan her seansta kendinizi daha iyi hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.

Reiki Yararları Nelerdir?

Reiki Ruhsal Şifa Tekniği olarak uygulanan bu yöntemin birçok yararı bulunmaktadır. Özellikle zihinsel rahatlamanın söz konusu olduğu bu uygulamanın fiziksel faydalarının da olduğu bilinmektedir. Burada önemli olan inanca sahip olmanız ve Reiki uygulayıcısıyla ili bir iletişim kurmanızdır. Reiki uygulamasının birçok yararından bazıları şunlardır.

 • Reiki Ağrı, Anksiyete ve Yorgunluğu Giderir

 • Reiki Depresyonu Tedavi Eder

 • Reiki Yaşam Kalitesini Artırır

 • Reiki Ruh Halini İyileştirir

 • Reiki Bazı Semptomları ve Olumsuz Durumları İyileştirebilir

  • Baş ağrısı

  • Gerginlik

  • Uykusuzluk hastalığı

  • Mide bulantısı

Reikinin Yan Etkisi Var Mı?

Reiki uygulamasının herhangi bir yan etkisi yoktur. Tamamen enerjilerin devreye girdiği bir tedavi yöntemi olduğundan dolayı herhangi bir yan etkinin ortaya çıkması mümkün değildir. Bununla birlikte daha önce çeşitli nedenlerden dolayı travma yaşamış olan insanlar üzerinde odada yalnız kalmayla ilgili endişeler oluşturabilir. Bununla birlikte ana tedavi olarak değil destekleyici bir uygulama olarak kullanılmalıdır. Ayrıca ciddi rahatsızlıklarınız varsa Reiki uygulamasından önce doktorunuza danışmanız oldukça önemlidir.

Reiki Seansına Nasıl Hazırlanır?

Seansa katılmadan önce giymeniz gereken herhangi bir şey yoktur. Bununla birlikte geniş ve rahat giysiler giymeniz rahatlamanız konusunda yardımcı olabilir. Bununla birlikte pamuk, keten ya da ipek gibi doğal kumaşlar giymek rahatlamanız konusunda oldukça etkili olacaktır. Ayakkabı, takı ve gözlük gibi aksesuarları seansa girmeden önce çıkarmanız ve telefonunuzun kapalı olduğundan emin olmalısınız.

Reiki Seansından Sonra Ne Olması Beklenir?

Reiki uygulaması sonrasında bol su içmeye ve sağlıklı beslenmeye dikkat edin. Ayrıca bazı kişiler kendilerini daha sakin, huzurlu ya da enerjik hissedebilir. Bununla birlikte yorgun hissetmeleri de mümkündür.

Reiki Ruhsal Şifa Tekniği, oldukça başarılı sonuçlar elde edebilmek için kullanılan yöntemlerin başında gelmektedir. Ayrıca insanların karşılaştığı sorunlarla ilgili yardımcı tedavi şekli olarak da kullanabilmektedir. Bu sayede normalde gördükleri tedavi yöntemlerine ek olarak uygulanabilen bir yöntem olarak kabul edilmektedir. Ayrıca hali hazırda uyguladığınız bir tedavi yönteminiz bulunuyorsa mutlaka doktorunuza danışarak alternatif tedavi uygulamalarından faydalanmalısınız.

Seraphim Blueprint, Acces Bars ile tanışmak için sayfamıza bakabilirsiniz.

© 2019 Tüm hakları saklıdır.