Seraphim Blueprint

Seraphim Blueprint Nedir?

Havuz tarafından Yoga

Ayasofya’da “Serafim Meleği”

"Serafim" isimli büyük bir melek, insanlık için bir grup kozmik enerjiyi birleştirmiştir. Serafim Meleğinin birleştirdiği bu kozmik enerji, evrende yer alan tüm canlıların, en kolay şekilde kişisel gelişiminde kullanılabilir.

Birleştirilen bu enerji, evrende ki canlıların enerjisi ve refahını arttırmak için 11 büyük enerjiyi en uygun şekilde birbiri ile etkileşime geçirmiştir.

Genellikle bilim veya teknolojide bir atılım meydana geldiğinde, birbirinden habersiz birkaç kişi aynı anda aynı sonuçlara ulaşır. Son yirmi beş yıldır Ruth Rendely, 1989'da ilk kez kavradığı ruhların doğası hakkında devrimci keşiflerle bir başkasının öne çıkıp çıkmayacağını görmek için bekliyor. O zaman Japonya'da yaşıyordu ve iki Tokyo üniversitesinde okutman olmanın yanı sıra psişik bir danışman olarak yeteneklerini araştıran hayat okumaları yapıyordu. Bilinmeyen bir nedenden ötürü, bu okumaları yaparken, bir ruh rehberi ona insan ruhları hakkında yeni bilgiler vermeye başladı. Birden fazla ruhu olan müşterilerini göstermeye ve normal olduğunu söylemeye devam etti.

Bu teori, insan davranışındaki karmaşıklığı açıklamaya yardımcı olmaktadır. Anormal davranışlar, ilişkiler ve kariyer seçimlerinde sorunlar anlamına gelebilir; karmaşık sapkın davranışlar cinayet, kargaşa ve intihar anlamına gelebilir. Çoğumuz ruhun doğası hakkında saygılı bir duyguya sahip olsak da, gerçekte ruhlar olgunluk seviyelerinde değişir ve bedenlere saygı ve saygısızlık arasında kaygan bir ölçekte davranır. Ruth Rendely'in çalınan bir arabada sevinçli bir yolculuğa çıkacak gençlere benzeyen bedenlere davrandığı, birkaç gün süren ve sonra arabayı terk eden ruh örnekleri gösterilmiştir. Neredeyse hiç kimsenin fark etmediği şey, birkaç ruhun, bedenin fiziksel olgunluğa ulaşmadan önce bir bedene bağlanmasından kaçınmasıdır.

Ruth'un ruh rehberi bu teorileri ona ilk kez sunduğunda, doğal olarak şaşkına döndü, ancak pratik olarak bunları uygulamak için onu eğittikten sonra, gerçek olduğuna ikna oldu. Yetenekleri, birçok ustanın yapabileceği bir kişinin aurasından, varlıkları veya kayıp ruhları temizlemenin ötesine geçer. Ruh rehberlerinin yardımıyla Ruth, yazar Ruth Montgomery'nin “Walk-in” olarak adlandırdığı şeyi tam anlamıyla teşvik etti. Bu değişiklikleri yaşayan çoğu kişi derin bir rahatlama hissetti. Ruth, bu bilgi ve prosedürlerin kullanılması yoluyla intihar etmeyi düşünen birçok kişinin bu düşüncelerinden kurtulmasına yardımcı olmuştur.

On üç bin yıl önce "Seraphim" adlı bir grup melek insanlığın refahı ve evrimi için kullanabileceği bir kozmoloji ortaya çıkarttı. Seraphim Blueprint, evrende yer alan bütün canlıların şifa bulması ve gelişimlerini sağlıklı bir şekilde tamamlamaları için kaynağın on bir güçlü enerjisini bir araya getirerek ortaya çıkartılan bir sistemdir.

"Seraphim" ismi verilen sistem ilk defam Atlantis rahip ve bilim adamları sayesinde ortaya çıkartılmıştır. Bununla birlikte Atlantis kıtasının ortadan kaybolmasıyla birlikte bu sistemle alakalı olan şeylerinde unutulmaya başladığını söyleyebiliriz. "Seraphim" ismi verilen sistemi kuran "Serafim Meleği" bununla birlikte aynı zamanda kurmuş olduğu bu sistemin de koruyuculuğunu yapmaktadır. Aynı zamanda Atlantis kıtasının kaybolmasının ardından insanlığın yeniden bu sistemi anlayabilmeleri için belirli bir olgunluğa ulaşmasını beklemiştir.

Seraphim Meleği'nin bu uzun bekleyişi 1994 yılında sona ermiştir. Ruth Rendely isminde ki bir meditasyon öğretmeniyle tekrar bağlantıya geçerek ona 11 enerjiyi yeniden insiye etmiştir. Bunun sonrasında ise Ruth Rendely, çalışmalarına başlamış ve birçok Seraphim Blueprint öğretmeni yetiştirmiştir. Bu konuyla alakalı olarak son dönemlerde özellikle Seraphim Melekleri ve enerjisi ile alakalı olarak büyük bir uyanışın yaşandığı bilinmektedir. Özellikle ilk olarak merak eden kişilerin bu konuyla ilgilenmesi daha sonra etkisini görerek daha fazla rağbet gösterdiği bilinmektedir.
Seraphim Blueprint'in son dönemde oldukça yaygın bir şekilde konuşulması sadece eğitimleri, kitapları, öğretileri, faydaları ya da ilgi duyanların sayısında ki hızlı artış değildir. Günümüzde birçok tarihi yapıda bu öğretiye ait olan sembollerin tekrar ortaya çıkması aynı zamanda bu öğretinin tekrar gündeme gelmesinde oldukça etkili olmuştur.

Ayasofya, “Hagia Sofia” (Kutsal Bilgi) anlamına gelmektedir. İstanbul'un göz bebeği olan ve Bizans döneminde inşa edilmiş olan yapı belki de şahit olduğu tarihin derinliğinden dolayı her dinin değer verdiği yapı haline gelmiştir. Özellikle Bizans için kutsal bir yapı olmasına rağmen 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethetmesinin ardından cami olarak değiştirilmiştir. Günümüze kadar gelmeyi başarmış olan yapı 1 Şubat 1935'de müze olarak kullanılmaya başlandı. Asırlardır ayakta duran yapı bir nevi medeniyetlerin simgesi haline gelmiştir.

Özellikle birçok sembolü yapısında barındırmasıyla da birçok dinsel öğretiye ait sembollerin günümüze kadar gelmesinde yardımcı olmuştur. Ayasofya'da bulunan çok sayıda mozaik özellikle Osmanlı Devleti'nin gerileme döneminde kapatılmıştır. Bu durum aynı zamanda günümüzde bilinmeyen pek çok mozaiğin yapıda bulunduğuna işaret etmektedir. Öyle ki yapı üzerinde yapılan birçok restorasyon çalışması sırasında daha önce bilinmeyen mozaiklerin ortaya çıktığı görülmüştür.

Yine Ayasofya'da 1993 yılında yapılmaya başlayan restorasyon çalışmalarında birçok mozaik ve fresk ortaya çıkartılmaya başlanmıştır. Tarihe ışık tutan birçok mozaik ve fresk bulunmakla birlikte ayrıca dinsel öğretilere ait birçok sembolde ortaya çıkmıştır. Bu sembollerden en çok dikkat çeken ise 2009 yılında ortaya çıkartılan 6 kanadıyla Seraphim Meleği olmuştur.

Serafim Blueprint Sistemi 6 basamaktan oluşur:

1. Basamak Serafim İyileştirmesi
2. Basamak Serafim Kutsal Geometri
3. Basamak Serafim Tezahürü
4. Basamak Serafim Kozmik İhtişam
5. Basamak Serafim ile Gezegenin İyileştirilmesi
6. Basamak Serafim İnayet ve Birlik

İlk basamak kişilerin hem kendileri için hem de başkalarına şifa verme yetisinin arttırır. Bundan sonra ki basamaklardan olan 2. Basamak ve 3. Basamak ise dünyasal olan bilincimizi ruhsal bilince hazırlamaktadır. 4. Basamak ve 5. Basamak ise ruhsal bilince hazırlanan bilincimizin artık en yüksek seviyeye ulaşması için gerekli olan basamaklardır. 4. Basamaktan başlayan ruhsal yolculuğumuz 6. Basamağa kadar artarak devam eder.

13.000 yıl önce Serafim meleği tarafından birleştirilen bir grup kozmik enerji, ilk olarak Atlantis'te görülmektedir. Anlantis rahipleri tarafından bu sistem halka ulaştırılmıştır. Fakat Atlantıs kıtasının bir şekilde ortadan kaybolmasıyla birlikte bu öğretide zaman içinde unutulmaya yüz tutmuştur.

Kozmik enerjileri birleştiren ve öğretiyi kuran Serafim Meleği aynı zamanda bu sistemin koruyucusudur. Atlantis kıtasının yok olmasının ardından unutulmaya yüz tutan bu öğreti M.S 60'lı yıllarda yeniden ortaya çıkmıştır. O dönemde yüksek ruhani evinime ulaşmış olan İbraniler, bu öğretiyi tekrar canlandırmıştır. İbraniler tarafından tekrar keşfedilen bu öğreti geliştirilen bir ruhani sistemle birlikte günümüzde Kabala olarak bilinmektedir.

1994 yılında ise Serafim Meleğinin meditasyon öğretmeni olan Ruth Rendely ile tekrar iletişime geçerek günümüzde bu öğretinin yeniden canlanmasını sağlamıştır. Ruth Rendely aracılığıyla yeniden hayat bulan bu düşünce günümüzde birçok ülkede bilinmekte ve uygulanmaktadır.

Bu enerji bileşimlerinin bizim vücudumuzda tam bir uyum içinde yer alabilmesi için belirli olan bir sıralama takip edilmektedir. Bu sıralama özellikle enerjinin uyum içinde olabilmesi için oldukça önemlidir. Serafim Blueprint’in birbirini takip eden enerji açılımlarını içeren kadim bir öğreti olduğunu bilinmektedir. Theta Healing, Access Bars sayfalarına göz atabilirsiniz.